29.06.2024 (sobota) Szwajcaria Saksońska | wyjazd z Łodzi

349 zł/os.

Plan wycieczki

 

godz. 04:00 wyjazd z Łodzi , pasaż Łódzki (autobus zatrzymuje się w okolicy BODZIO MEBLE / KFC )

 

 • – Przejazd do Parku Narodowego Szwajcaria Saska – Rezerwat Bastei w Saksonii w Niemczech jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie i wartym odwiedzenia z wielu powodów.Po pierwsze, rezerwat znajduje się na obszarze malowniczych piaskowcowych formacji skalnych, co sprawia, że widoki są tam niesamowite. Po drugie, rezerwat oferuje wiele tras wędrówek, które umożliwiają podziwianie naturalnego piękna okolicy i podziwianie przepięknych widoków na rzekę Łabę. Po trzecie, rezerwat posiada wiele zabytków, takich jak most Bastei, który został zbudowany w 1851 roku i jest jednym z najbardziej znanych punktów widokowych w okolicy.

Przejazd do kolejnego punktu programu:

 • – Zwiedzanie Twierdzy Königstein – największa twierdza Europy środkowej, miejsce więzienia F. Bötgera
  (twórcy miśnieńskiej porcelany) i gen. F. Kleberga (we wrześniu 1939 r.). Widoki na Dolinę Łaby.
 • Twierdza Königstein znajduje się na wzgórzu w Saksonii w Niemczech, otoczona malowniczymi krajobrazami i pięknymi widokami. Po wejściu na teren twierdzy, zaczynamy zwiedzać jej liczne fortyfikacje, forty, magazyny amunicji i inne budynki. Przechadzając się po murach obronnych, możemy sobie wyobrazić, jak obrońcy bronili tego miejsca przed atakami nieprzyjaciół w przeszłości. Spacerując po dziedzińcu i ogrodach twierdzy, możemy podziwiać panoramiczne widoki na okolicę i rzekę, która płynie w pobliżu. Jest to miejsce, które zachwyca swoim urokiem i klimatem, a także bogatą historią, która przepełnia każdy zakątek.

 

 • – wyjazd w drogę powrotną,
 • – powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych (ok 23:00)

Wycieczka wbrew pozorom NIE JEST wymagająca fizycznie. Na Twierdze wjeżdżamy windą, w rezerwacie Bastei autobusem wjeżdżamy na poziom tarasu widokowego. 

 

Podróżnicy – po rezerwacji , na Waszą skrzynkę mailową wysyłamy szczegóły rezerwacji ( znajdziecie w nich m.in. miejsce zbiórki, godzinę wyjazdu, numer rezerwacji, indywidualny numer konta do wpłaty )
‼Jeśli nie widzicie maila – koniecznie sprawdźcie folder SPAM ‼

Podstawowe informacje

Cena zawiera:
 • Przejazd komfortowym autokarem;
 • Opiekę pilota
 • Ubezpieczenie KL (20 000 EUR) i NW;
Cena nie zawiera:
 • 40 euro/os. koszty uczestnictwa w całym programie ( bilety wstępów: Twierdza Königstein, Rezerwat Bastei; TourGuide System, opłaty parkingowe) – płatne w autokarze
Pozostałe informacje: Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasów przejazdów. Należy zabrać paszport lub dowód osobisty (dotyczy również dziecka !!! ).

 • 1 dzień

Zarezerwuj już dziś