15.08.2023 (wtorek – święto) Skalne Miasto ADRSPACH | wyjazd z Turku, Warty, Sieradza

299 zł/os.

Plan wycieczki

Program wyjazdu:

– godz. 6:00 wyjazd z Turku, 6.40 wyjazd z Warty, 6:55 wyjazd z Sieradza

–  godz. 11:30 przyjazd na miejsce. Realizacja programu zwiedzania:

Największe skalne miasto w Czechach

Tysiące skalnych wieży, oszałamiająca przyroda i zapierające dech widoki. Kto wstąpi do narodowego rezerwatu przyrody Skał Adrszpasko-Teplickich, znajdzie się w zupełnie innym świecie. Świecie, w którym najwyższa forma skalna Kochankowie (czes. Milenci) osiąga wysokość 81,4 metrów, gdzie imponujący Wielki Wodospad spada z hukiem 16 metrów w dół, najwęższe przejście między skałami ma tylko 50 centymetrów szerokości i gdzie ukrywa się malownicze jeziorko z krystalicznie czystą wodą. Zapraszamy do odkrywania piękna przyrody, która oczarowuje od pierwszego wejrzenia.

W trakcie zwiedzanie rejs łódką : Niewielkie jeziorko na terenie skalnego miasta służyło w przeszłości do spławiania ściętych drzew. Jednak od czasu, gdy przed ponad 150 laty po jeziorku przepłynęła pierwsza łódka z turystami, sposób jego wykorzystania się zmienił i rejsy łódką organizowane są do dziś. Woda odpływająca z jeziora spływa Wielkim wodospadem, który zamarza w zimie, pokazując swoje drugie niezwykłe oblicze.

Po zwiedzaniu czas wolny na Czeski obiad i piwo.

– godz. 16:30 wyjazd w drogę powrotną,

– godz. 22:30 powrót do miejsca zbiórki

 

 

Podstawowe informacje

Data:

15.08.2023

Cena zawiera:
  • – Przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację;
  • – Opiekę przewodnika miejscowego;
  • – Ubezpieczenie KL i NW;
Cena nie zawiera:
  • – obowiązkowo płatnych kosztów uczestnictwa w całym programie ( bilety wstępu, rejs, parkingi, opłaty drogowe, system słuchawkowy Tour Guide), 25 euro/os. - płatne w autokarze w dniu wycieczki.
  • - wydatków własnych ( walutą w Czechach jest Korona Czeska )

  • 1 dzień

Zarezerwuj już dziś