15.08.2024 (czwartek-święto) Skalne Miasto ADRSPACH | wyjazd z Łodzi

329 zł/os.

Plan wycieczki

 ADRSPACH Skalne Miasto

 

– godz. 6:00 wyjazd z Łodzi Al. Jana Pawła 2 PASAŻ ŁÓDZKI parking okolice BODZIO / KFC

–  godz. 12:00 przyjazd na miejsce. Realizacja programu zwiedzania:

Największe skalne miasto w Czechach

Tysiące skalnych wieży, oszałamiająca przyroda i zapierające dech widoki. Kto wstąpi do narodowego rezerwatu przyrody Skał Adrszpasko-Teplickich, znajdzie się w zupełnie innym świecie. Świecie, w którym najwyższa forma skalna Kochankowie (czes. Milenci) osiąga wysokość 81,4 metrów, gdzie imponujący Wielki Wodospad spada z hukiem 16 metrów w dół, najwęższe przejście między skałami ma tylko 50 centymetrów szerokości i gdzie ukrywa się malownicze jeziorko z krystalicznie czystą wodą. Zapraszamy do odkrywania piękna przyrody, która oczarowuje od pierwszego wejrzenia.

W trakcie zwiedzanie rejs łódką : Niewielkie jeziorko na terenie skalnego miasta służyło w przeszłości do spławiania ściętych drzew. Jednak od czasu, gdy przed ponad 150 laty po jeziorku przepłynęła pierwsza łódka z turystami, sposób jego wykorzystania się zmienił i rejsy łódką organizowane są do dziś. Woda odpływająca z jeziora spływa Wielkim wodospadem, który zamarza w zimie, pokazując swoje drugie niezwykłe oblicze.

Po zwiedzaniu czas wolny na Czeski obiad i piwo.

– godz. 17:00 wyjazd w drogę powrotną,

– godz. 23:00 powrót do miejsca zbiórki

 

 

Podróżnicy – po rezerwacji, na Waszą skrzynkę mailową wysyłamy szczegóły rezerwacji (znajdziecie w nich m.in. miejsce zbiórki, godzinę wyjazdu, numer rezerwacji, indywidualny numer konta do wpłaty).
‼ Jeśli nie widzicie maila – koniecznie sprawdźcie folder SPAM ‼

Podstawowe informacje

Data:

15.08.2024

Cena zawiera:
  • – Przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację;
  • – Opiekę przewodnika miejscowego;
  • – Ubezpieczenie KL (20 000 EUR) i NW;
Cena nie zawiera:
  • – obowiązkowo płatnych kosztów uczestnictwa w całym programie (bilety wstępu, rejs, parkingi, opłaty drogowe, system słuchawkowy Tour Guide), 30 euro/os. - płatne w autokarze w dniu wycieczki.
  • - wydatków własnych (walutą w Czechach jest Korona Czeska / w niektórych punktach można za pamiątki zapłacić złotówkami)

  • 1 dzień

Zarezerwuj już dziś