22.06.2024 (sobota) Skalne Miasto ADRSPACH | wyjazd z Konina i Kalisza

349 zł/os.

Plan wycieczki

Program wyjazdu:

– godz. 05:00 wyjazd z Konina (parking ul. Grunwaldzka),
– godz. 06.00
wyjazd z Kalisza (ul. Majkowska – Centrum Przesiadkowe)

–  godz. 11:00 przyjazd na miejsce. Realizacja programu zwiedzania:

Największe skalne miasto w Czechach

Tysiące skalnych wieży, oszałamiająca przyroda i zapierające dech widoki. Kto wstąpi do narodowego rezerwatu przyrody Skał Adrszpasko-Teplickich, znajdzie się w zupełnie innym świecie. Świecie, w którym najwyższa forma skalna Kochankowie (czes. Milenci) osiąga wysokość 81,4 metrów, gdzie imponujący Wielki Wodospad spada z hukiem 16 metrów w dół, najwęższe przejście między skałami ma tylko 50 centymetrów szerokości i gdzie ukrywa się malownicze jeziorko z krystalicznie czystą wodą. Zapraszamy do odkrywania piękna przyrody, która oczarowuje od pierwszego wejrzenia.

W trakcie zwiedzanie rejs łódką : Niewielkie jeziorko na terenie skalnego miasta służyło w przeszłości do spławiania ściętych drzew. Jednak od czasu, gdy przed ponad 150 laty po jeziorku przepłynęła pierwsza łódka z turystami, sposób jego wykorzystania się zmienił i rejsy łódką organizowane są do dziś. Woda odpływająca z jeziora spływa Wielkim wodospadem, który zamarza w zimie, pokazując swoje drugie niezwykłe oblicze.

Po zwiedzaniu czas wolny na Czeski obiad i piwo.

– godz. 16:00 wyjazd w drogę powrotną,

– godz.  21/22 powrót do miejsca zbiórki

 

Podstawowe informacje

Data:

22.06.2024

Cena zawiera:
  • – Przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację;
  • – Opiekę przewodnika miejscowego;
  • – Ubezpieczenie KL i NW;
Cena nie zawiera:
  • – obowiązkowo płatnych kosztów uczestnictwa w całym programie ( bilety wstępu, rejs, parkingi, opłaty drogowe, system słuchawkowy Tour Guide), 25 euro/os. - płatne w autokarze w dniu wycieczki.
  • - wydatków własnych ( walutą w Czechach jest Korona Czeska )

  • 1 dzień

Zarezerwuj już dziś