20-22.09.2024 Pieniny + Słowacja + Zakopane | Wyjazd z Turku

899zł/os

Plan wycieczki

Pieniny + Słowacja(Tatry Wysokie) + Zakopane

20-22.09.2024 (piątek-sobota-niedziela)

Niedzica, Dębno, Jaskinia Bielańska, Hriebieniok, Zakopane
Dzień 1:

– godz. 3:30 wyjazd z Turku ( ul. Wyszyńskiego 1A, parking LIDL)

– godz. 11:30 przyjazd w okolice Pienińskiego Parku Narodowego, zwiedzanie z przewodnikiem:
Na przeciwległych krańcach jeziora Czorsztyńskiego wznoszą się dwa piękne zamki. Strzegąca polskich granic twierdza w Czorsztynie niestety nie przetrwała w najlepszym stanie wojennych zawirowań. Jednak węgierski zamek w Niedzicy jest do dziś wyjątkowo piękną perełką i genialną atrakcją Pienin. Zwiedzanie Zamku Dunajec, następnie spacer po Zaporze Niedzica, z której można podziwiać piękną panoramę jeziora i zamków. Czas wolny na zakup pamiątek.

– przejazd do Dębna Podhalańskiego, gdzie zobaczymy unikatowy na skalę światową drewniany kościółek gotycki z XV w.
Budowla wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest niezwykła z kilku względów, o których dowiemy się więcej w trakcie zwiedzania z przewodnikiem. UWAGA! W dni deszczowe wejście do kościoła jest ograniczane lub całkowicie niemożliwe ze względu na dużą wilgotność powietrza, niebezpieczną dla zabytkowej polichromii.

– ok. godz. 17:00 przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 2:

– godz. 7:00 śniadanie

-godz. 8:00 spotkanie z przewodnikiem, przejazd do Słowacji:

-godz. 9:30 Zwiedzanie Jaskini Bielańskiej – to jedyna jaskinia w Tatrach Wysokich, do której można wejść! Uznawana jest za narodowy pomnik przyrody. Zwiedzających przyciągają głównie sintrowe wodospady (Komora Wysoka – Vysoký dóm, Komora Wodospadowa – Vodopádový dóm, Śpiewalnia – Hudobná sieň ) oraz stalagmity o kształtach pagód (Sala Palmowa – Palmová sieň). W jaskini występują również inne interesujące sintrowe formy naciekowe (Galéria, Klenotnica, Biela sieň).
Zwiedzanie jaskini trwa ok. 70 min, trasa ma długość ok. 1370m i do pokonania jest 860 schodów. Temperatura w jaskini waha się od 5 do 7 st.C
Uwaga! *Aparat fotograficzny-Video – Fotografowanie i wykonywanie krótkich filmów jest dozwolone jedynie bez użycia statywu i jedynie w ramach standardowego zwiedzania jaskini po wykupieniu biletu i dodatkowo uiszczeniu specjalnej opłaty. Płynność zwiedzania nie może być zakłócona a bezpieczeństwo zwiedzania musi być zachowane – 10EUR płatne we własnym zakresie w kasie Jaskini.*

-Następnie przejazd do Starego Smokowca,  wjazd kolejką na Hrebieniok. Słowacki szczyt Hrebienok, którego nazwę można tłumaczyć jako „Siodełko”, liczy 1285 m n.p.m. W zasadzie Hrebienok to płaski taras u podnóża Sławkowskiego szczytu. Jak przystało na “słowacką Gubałówkę” również i na Hrebienoku działa restauracja i hotel. Przejście do Wodospadów Zimnej Wody – jest to grupa niewysokich, ale pięknych kaskad na potoku Zimna Woda, licznie odwiedzana przez turystów o każdej porze roku.Czas wolny na zakup pamiątek.

-ok. 17:30 przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 3:

-8:00 śniadanie, wykwaterowanie;

-9:30 przyjazd do Zakopanego spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania. Zobaczymy min. Wielką Krokiew – to miejsce, gdzie organizowane są m.in. Zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich czy Letnie Grand Prix. Odwiedzimy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, w skład którego wchodzi kościół wybudowany jako wotum wdzięczności za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z dnia 13 maja 1981. Później udamy się na targ w okolicach Gubałówki oraz na słynny zakopiański deptak Krupówki, najbardziej znaną ulicę zimowej stolicy Polski. Na Krupówkach czas wolny na zakup pamiątek i obiad, dla chętnych możliwy wjazd na Gubałówkę.

-ok. godz. 15:00 wyjazd w drogę powrotną

– ok. godz. 21:30 powrót do Łodzi

 

 

Podróżnicy – po rezerwacji , na Waszą skrzynkę mailową wysyłamy szczegóły rezerwacji (znajdziecie w nich m.in. miejsce zbiórki, godzinę wyjazdu, numer rezerwacji, indywidualny numer konta do wpłaty)
‼Jeśli nie widzicie maila – koniecznie sprawdźcie folder SPAM ‼

Podstawowe informacje

Data:

20-22.09.2024

Cena zawiera:
  • - Przejazd komfortowym autokarem
  • - Opiekę pilota
  • - Zakwaterowanie: 2 noclegi, pokoje 2 osobowe z łazienkami (na życzenie pokój 3, 4 - osobowy)
  • - Wyżywienie: 2x obiadokolacja, 2x śniadanie
  • - Usługi lokalnego przewodnika w 1, 2 i 3 dniu
Cena nie zawiera:
  • Obowiązkowych kosztów uczestnictwa w programie: 50 zł/os. + 30 euro/os. płatne w autokarze (bilety wstępów, systemy Tour Guide, opłaty parkingowe)
Pozostałe informacje: Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

  • 3 dni

Zarezerwuj już dziś