Kazimierz Dolny + Lublin + Majdanek 20-21.05.2023 | wyjazd z Turku i Koła

559 zł/os.

Plan wycieczki

1 dzień: 

– godz. 6:00 wyjazd z Turku ul. Wyszyńskiego 1 A (parking LIDL) 6:20 Koło Autostrada A2 MOP (Łęka/Police kier. Warszawa)

– godz.  11:00 przyjazd do Lublina, spotkanie z przewodnikiem, wizyta na Majdanku – KL Majdanek – niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i jeniecki w Lublinie, funkcjonujący w latach 1941–1944. Następnie zwiedzanie Starego Miasta podczas, którego zobaczymy: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Bramę Grodzką, Bazylikę ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedrę, Bramę Krakowska, Nowy Ratusz, deptak i Plac Litewski.

– czas wolny.

– Obiadokolacja.

– Zakwaterowanie w hotelu, nocleg

 

2 dzień:

– godz. 8:00 śniadanie, następnie przejazd do Kazimierza
-ok. godz. 10:30 przyjazd do Kazimierza Dolnego, spotkanie z przewodnikiem: Spacer po mieście, w czasie którego zobaczymy:
Rynek– miejsce spotkań i natchnienia dla artystów, otoczony renesansowymi kamienicami, z których najokazalsze to Kamienice Przybyłów; górujący nad rynkiem kościół Farny ufundowany przez króla Kazimierza Wielkiego,  Ruiny Zamku oraz wejście na „Basztę”,drewniane jatki – czyli historia ludności żydowskiej na tamtejszych ziemiach, klasztor ojców franciszkanów;
-wejście na Górę Trzech Krzyży skąd rozpościera się panorama całego miasteczka, następnie przejazd EKOBUSIKAMI.

Przejazd EKOBUSIKAMI :

Trasa „Z Kirkutem”

Punktem docelowym wycieczki jest wąwóz Korzeniowy Dół, jednak po drodze zatrzymujemy się jeszcze na cmentarzu żydowskim, dlatego trasę szczególnie polecamy dla dorosłych oraz młodzieży.

Przejażdżkę zaczynamy na Dużym Rynku, następnie udajemy się głównymi ulicami miasteczka, wzdłóż rzeki Grodarz z widokiem na renesansową kamienicę Celejowską, klasztor franciszkanów reformatów, jatki koszerne i Górę Trzech Krzyży. Następnie skręcamy w ulicę Czerniawy położoną na dnie wąwozu. Uderzenie chłodnego powietrza nie jest przypadkowe, ponieważ zbliżamy się do miejsca zagłady. 10-minutowy postój umożliwia podejście do charakterystycznego pomnika wzorowanego na jerozolimskiej Ścianie Płaczu. Wracając do skrzyżowania skręcamy w dolinę Grodarza. Przejeżdżając obok najstarszej (niemal trzystuletniej) chaty na Lubelszczyźnie dojeżdżamy do jednego z najpiękniejszych kazimierskich wąwozów gdzie czeka nas 20-minutowy spacer. W drodze powrotnej przejeżdżamy ulicą Lubelską prosto na Duży Rynek.

– czas wolny 1,5 godz. do dyspozycji uczestników: zakup pamiątek, kazimierskiego koguta, obiad…

-godz. 16:00 wyjazd z Kazimierza
-ok. godz. 23:00 powrót do miejsca zbiórki.

Podróżnicy – po rezerwacji , na Waszą skrzynkę mailową wysyłamy szczegóły rezerwacji ( znajdziecie w nich m.in. miejsce zbiórki, godzinę wyjazdu, numer rezerwacji, indywidualny numer konta do wpłaty )
‼Jeśli nie widzicie maila – koniecznie sprawdźcie folder SPAM ‼
Jeśli chcesz opłacić wycieczkę BONEM TURYSTYCZNYM – najpierw dokonaj rezerwacji ( pomiń ostatni krok dotyczący płatności ), następnie przygotuj „kod obsługi płatności” podany w ZUS i zadzwoń do nas pod numer 730 84 84 84. Bon można zrealizować tylko telefonicznie. Zapraszamy

 

Podstawowe informacje

Data:

13-14.05.2023

Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • wyżywienie - obiadokolacja w 1 dniu , śniadanie w 2 dniu.
  • nocleg w hotelu pokoje 2 osobowe
  • lokalnych przewodników w Lublinie i Kazimierzu Dolnym
Cena nie zawiera:
  • - biletów wstępu: Góra Trzech Krzyży, Baszta w Kazimierzu, Ruiny Zamku, przejazd EKOBUSIKAMI systemów Tour Guide ( łącznie 80 zł/os. - płatne w autobusie )

  • weekend

Zarezerwuj już dziś