20-21.07.2024 (weekend) Kraków z Wawelem + Wieliczka | wyjazd z Turku

699 zł/os.

Plan wycieczki

 Kraków z Wawelem, Żydowski Kazimierz + Wieliczka

1 dzień

– godz. 5:00 wyjazd z Turku, ul. Wyszyńskiego 1A (Parking marketu LIDL)

– godz. 11:30 dojazd do Krakowa i rozpoczęcie zwiedzania.

Wzgórze Wawelskie – zwiedzanie rozpoczniemy od przywitania się ze SMOKIEM wawelskim,  wejście na wzgórze i wizyta w Komnatach Królewskich – Komnaty Królewskie na Wawelu – ekspozycja muzealna Zamku Królewskiego na Wawelu – Państwowych Zbiorów Sztuki, powstała z połączenia 3 sal parteru, tworzących mieszkanie wielkorządcy wawelskiego z komnatami 2 piętra zamku wawelskiego, które od czasów królewskich przeznaczone były do celów reprezentacyjnych.

Przejście przez Planty Krakowskie w kierunku Starego Miasta, dziedziniec Uniwersytetu Jagiellońskiego, Barbakan i średniowieczna Brama Floriańska. Rynek Starego Miasta – słynne Sukiennice, Kościół Mariacki (usłyszymy hejnał mariacki grany przez trębacza z wieży kościoła), pomnik Adama Mickiewicza, barwne kamienice.

ok. godz. 19.00 obiadokolacja, zakwaterowanie – nocleg w centrum Krakowa 500 m od  Starego Rynku.

Hotel Wyspiański *** Hotel Wyspiański to 3-gwiazdkowy, komfortowy obiekt idealny, zarówno dla gości biznesowych jak i turystów. Położony jest w samym centrum Krakowa, niedaleko krakowskiego Rynku Głównego.
Nowoczesne pokoje wyposażone są w ręczniki, suszarkę do włosów, TV, darmowe hotelowe Wi-Fi.

2 dzień

– godz. 08.00 śniadanie,

– godz. 09.00 wykwaterowanie , spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania – Krakowski Kazimierz, dziś kojarzony jako dawna dzielnica żydowska został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w XIV w. jako samodzielne miasto.
Kiedy w XV w. Żydzi zostali wygnani z Krakowa, powstało na Kazimierzu w okolicach ulicy Szerokiej, miasto żydowskie, które dynamicznie się rozwijało.  Wycieczka po tej części Krakowa wprowadzi Cię w specyficzny nastrój żydowskich synagog, zwyczajów kultury żydowskiej, świąt, języka i koszernej kuchni.
Na Krakowskim Kazimierzu zobaczymy m.in.  Ulicę Szeroką – dawne centrum miasta żydowskiego, przy której znajdowało się kiedyś aż pięć synagog.  Synagogę Remuh – jedyną czynną synagogę w Krakowie, do której jest możliwy wstęp dla turystów. Obok rozpościera się stary Cmentarz Żydowski, gdzie opowiem m.in. jak chowani są Żydzi i dlaczego wokół macew jest tak wiele kamyków. Synagogę Izaaka Jakubowicza, przed którą kiedyś rozciągał się targ rybny. To również miejsce, w którym legendy przeplatają się z historią tej największej żydowskiej świątyni w Krakowie.

Następnie chwila czasu na obiad (we własnym zakresie).

– godz. 14:00 wyjazd z Krakowa do Wieliczki

Zwiedzanie Kopalni (ok. 2 godz.):

Niezapomniany spacer w solnym labiryncie

Głęboko pod ziemią ukryty jest skarb, którego przez siedem stuleci poszukiwało wielu śmiałków. Skarbem tym jest sól, nazywana często białym złotem. Poszukiwaczami byli nieustraszeni Wieliccy Górnicy.
W trakcie spaceru po Trasie Turystycznej, zwiedzający poznają dzieje Kopalni od czasów legendarnych do chwil nam współczesnych, odkrywając przy tym solny labirynt podziemnych korytarzy, który pełen jest niezapomnianych opowieści.

Na Trasie Turystycznej

– Goście podziwiać będą niespotykane na powierzchni krajobrazy, np. solankowe jeziora oraz przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi

– Grupa pozna dawne narzędzia i maszyny górnicze oraz stosowane w przeszłości metody wydobycia i transportu soli.

– Zwiedzanie nie wymaga posiadania ponadprzeciętnej kondycji fizycznej, choć warto mieć na względzie długi dystans oraz konieczność pokonania 800 schodów (na szczęście większość w dół) w trakcie zwiedzania.

powrót do Turku ok. 24:00 

 

Podróżnicy – po rezerwacji, na Waszą skrzynkę mailową wysyłamy szczegóły rezerwacji (znajdziecie w nich m.in. miejsce zbiórki, godzinę wyjazdu, numer rezerwacji, indywidualny numer konta do wpłaty).
‼ Jeśli nie widzicie maila – koniecznie sprawdźcie folder SPAM ‼

Podstawowe informacje

Data:

20-21.07.2024

Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • wyżywienie - obiadokolacja w 1 dniu , śniadanie w 2 dniu.
  • nocleg: hotel *** w centrum Krakowa(5 min od rynku), pokoje 2 osobowe
Cena nie zawiera:
  • - biletów wstępu: Kopalnia Soli w Wieliczce, Komnaty Królewskie na Wawelu, system Tour Guide: ŁĄCZNIE na bilety prosimy przygotować - 150 zł/os. normalny | 130 zł/os. senior powyżej 65r.ż./student / dzieci/młodzież ucząca się.

  • 2 dni

Zarezerwuj już dziś