07.07.2024 (niedziela) Królewski Kraków + Kazimierz | wyjazd z Łodzi

269 zł/os.

Plan wycieczki

Królewski Kraków + Żydowski Kazimierz

-godz. 08:00 wyjazd z Łodzi – Aleja Jana Pawła II nr 30 parking Pasażu Łódzkiego (autobus zatrzymuje się w okolicy BODZIO/KFC)

– ok. godz. 12:30 przyjazd na miejsce, spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania – Krakowski Kazimierz, dziś kojarzony jako dawna dzielnica żydowska został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w XIV w. jako samodzielne miasto.
Kiedy w XV w. Żydzi zostali wygnani z Krakowa, powstało na Kazimierzu w okolicach ulicy Szerokiej, miasto żydowskie, które dynamicznie się rozwijało.  Wycieczka po tej części Krakowa wprowadzi Cię w specyficzny nastrój żydowskich synagog, zwyczajów kultury żydowskiej, świąt, języka i koszernej kuchni.
Na Krakowskim Kazimierzu zobaczymy m.in.  Ulicę Szeroką – dawne centrum miasta żydowskiego, przy której znajdowało się kiedyś aż pięć synagog.  Synagogę Remuh – jedyną czynną synagogę w Krakowie. Obok rozpościera się stary Cmentarz Żydowski. Synagoga Izaaka Jakubowicza, przed którą kiedyś rozciągał się targ rybny. To również miejsce, w którym legendy przeplatają się z historią tej największej żydowskiej świątyni w Krakowie.

Następnie  Wzgórze Wawelskie: zapoznanie ze Smokiem Wawelskim ziejącym ogniem, Baszta Sandomierska, Zamek Królewski, Katedra Wawelska, Wieża Zygmuntowska (wszystkie obiekty z zewnątrz). Przejście przez Planty Krakowskie w kierunku Starego Miasta, dziedziniec Uniwersytetu Jagiellońskiego i średniowieczna Brama Floriańska. Rynek Starego Miasta – słynne Sukiennice, Kościół Mariacki (usłyszymy hejnał mariacki grany przez trębacza z wieży kościoła), pomnik Adama Mickiewicza, barwne kamienice.

-godz. 17:30 – 19:00 czas wolny w rynku.

-godz. 19:15 wyjazd z Krakowa
-godz. 23:30 powrót do miejsca zbiórki

 

Podróżnicy – po rezerwacji , na Waszą skrzynkę mailową wysyłamy szczegóły rezerwacji ( znajdziecie w nich m.in. miejsce zbiórki, godzinę wyjazdu, numer rezerwacji, indywidualny numer konta do wpłaty )
‼ Jeśli nie widzicie maila – koniecznie sprawdźcie folder SPAM ‼

Podstawowe informacje

Data:

07.07.2024

Cena: 269 zł/os.
Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • usługą przewodnika miejskiego po Krakowie
  • Tour Guide System -  indywidualna słuchawka i odbiornik dla każdego uczestnika wycieczki.
Cena nie zawiera:
  • wydatków własnych
Pozostałe informacje: Uwaga! Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Obiekty zwiedzane są z zewnątrz.

  • 1 dzień
  • Kraków

Zarezerwuj już dziś