06-07.08.2022 (weekend) Kraków + Wieliczka | wyjazd z Turku, Warty, Sieradza

459 zł/os.

Plan wycieczki

06-07.08.2022 Kraków + Wieliczka

1 dzień

– godz. 6.00 wyjazd z Turku ul. Wyszyńskiego 1A, 6:40 Warta – rynek – droga krajowa nr. 83 kier. Sieradz. 6:55 Sieradz Stacja ORLEN ul. Jana Pawła II vis a vis Galerii Sieradzkiej.

– godz. 11:30 dojazd do Krakowa i rozpoczęcie zwiedzania.

Kopiec Kościuszki to unikatowe miejsce na mapie Krakowa i Małopolski.  Z Kopca Kościuszki zobaczysz jedną z najpiękniejszych panoram Krakowa, z widokiem na najbardziej charakterystyczne miejsca na starym mieście – Wawel, Bazylikę Mariacką, Sukiennice czy Rynek Główny. Z Kopca rozciąga się również widok na całą Wyżynę Krakowską, Kotlinę Sandomierską, Pogórze Wielickie, a przy dobrej widoczności można zobaczyć nawet Tatry!

To również miejsce, w którym można zobaczyć wybitnych Polaków i zabytkowy XIX-wieczny fort. Dla miłośników zabytków architektury wojskowej wizyta na Kopcu to możliwość zwiedzenia unikatowego fortu cytadelowego, który spełniał funkcje obronne. Okalający Kopiec Fort 2 „Kościuszko” jest jednym z najstarszych zachowanych dzieł Twierdzy Kraków.

– następnie przejazd pod Wzgórze Wawelskie – zwiedzanie rozpoczniemy od przywitania się ze SMOKIEM wawelskim,  wejście na wzgórze i wizyta w Komnatach Królewskich – Komnaty Królewskie na Wawelu – ekspozycja muzealna Zamku Królewskiego na Wawelu – Państwowych Zbiorów Sztuki, powstała z połączenia 3 sal parteru, tworzących mieszkanie wielkorządcy wawelskiego z komnatami 2 piętra zamku wawelskiego, które od czasów królewskich przeznaczone były do celów reprezentacyjnych.

Przejście przez Planty Krakowskie w kierunku Starego Miasta, dziedziniec Uniwersytetu Jagiellońskiego, Barbakan i średniowieczna Brama Floriańska. Rynek Starego Miasta – słynne Sukiennice, Kościół Mariacki (usłyszymy hejnał mariacki grany przez trębacza z wieży kościoła), pomnik Adama Mickiewicza, barwne kamienice.

ok. godz. 19.00 obiadokolacja, zakwaterowanie.

2 dzień

– godz. 08.00 śniadanie,

– godz. 09.00 wykwaterowanie , spotkanie z przewodnikiem i rozpoczęcie zwiedzania – Krakowski Kazimierz, dziś kojarzony jako dawna dzielnica żydowska został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w XIV w. jako samodzielne miasto.
Kiedy w XV w. Żydzi zostali wygnani z Krakowa, powstało na Kazimierzu w okolicach ulicy Szerokiej, miasto żydowskie, które dynamicznie się rozwijało.  Wycieczka po tej części Krakowa wprowadzi Cię w specyficzny nastrój żydowskich synagog, zwyczajów kultury żydowskiej, świąt, języka i koszernej kuchni.
Na Krakowskim Kazimierzu zobaczymy m.in.  Ulicę Szeroką – dawne centrum miasta żydowskiego, przy której znajdowało się kiedyś aż pięć synagog.  Synagogę Remuh – jedyną czynną synagogę w Krakowie, do której jest możliwy wstęp dla turystów. Obok rozpościera się stary Cmentarz Żydowski, gdzie opowiem m.in. jak chowani są Żydzi i dlaczego wokół macew jest tak wiele kamyków. Synagogę Izaaka Jakubowicza, przed którą kiedyś rozciągał się targ rybny. To również miejsce, w którym legendy przeplatają się z historią tej największej żydowskiej świątyni w Krakowie.

Następnie chwila czasu na obiad.

– godz. 14:00 wyjazd z Krakowa do Wieliczki

Zwiedzanie Kopalni (ok. 2 godz.):

Niezapomniany spacer w solnym labiryncie

Głęboko pod ziemią ukryty jest skarb, którego przez siedem stuleci poszukiwało wielu śmiałków. Skarbem tym jest sól, nazywana często białym złotem. Poszukiwaczami byli nieustraszeni Wieliccy Górnicy.
W trakcie spaceru po Trasie Turystycznej, zwiedzający poznają dzieje Kopalni od czasów legendarnych do chwil nam współczesnych, odkrywając przy tym solny labirynt podziemnych korytarzy, który pełen jest niezapomnianych opowieści.

Na Trasie Turystycznej

– Goście podziwiać będą niespotykane na powierzchni krajobrazy, np. solankowe jeziora oraz przepiękne podziemne komory, w tym niepowtarzalną Kaplicę św. Kingi

– Grupa pozna dawne narzędzia i maszyny górnicze oraz stosowane w przeszłości metody wydobycia i transportu soli.

– Zwiedzanie nie wymaga posiadania ponadprzeciętnej kondycji fizycznej, choć warto mieć na względzie długi dystans oraz konieczność pokonania 800 schodów w trakcie zwiedzania.

powrót do Sieradza ok. 22:30 , Turek 23:30 

 

 

Podstawowe informacje

Data:

06-07.08.2022

Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • wyżywienie - obiadokolacja w 1 dniu , śniadanie w 2 dniu.
  • nocleg: hotel w centrum Krakowa, pokoje 2 osobowe
Cena nie zawiera:
  • - biletów wstępu: Kopalnia Soli w Wieliczce, Kopiec Kościuszki, Komnaty Królewskie na Wawelu, Synagoga, system Tour Guide: ŁĄCZNIE na bilety prosimy przygotować - 150 zł/os. normalny | 130 zł/os. senior/student | 120 zł dzieci/młodzież ucząca się.

  • 2 dni

Zarezerwuj już dziś