31.08.2024 (sobota) SŁOWACJA Jaskinia Bielańska + Ścieżka w koronach drzew | wyjazd z Łodzi

309 zł/os.

Plan wycieczki

– godz. 03:00 wyjazd Łodzi – Aleja Jana Pawła II 30 – parking Pasażu Łódzkiego okolice BODZIO/KFC 

 

– godz. 9:30 Jaskinia Bielańska to jedyna jaskinia w Tatrach Wysokich, do której można wejść! Uznawana jest za narodowy pomnik przyrody. Zwiedzających przyciągają głównie sintrowe wodospady (Komora Wysoka – Vysoký dóm, Komora Wodospadowa – Vodopádový dóm, Śpiewalnia – Hudobná sieň ) oraz stalagmity o kształtach pagód (Sala Palmowa – Palmová sieň). W jaskini występują również inne interesujące sintrowe formy naciekowe (Galéria, Klenotnica, Biela sieň).
Zwiedzanie jaskini trwa ok. 70 min, trasa ma długość ok. 1370m i do pokonania jest 860 schodów. Temperatura w jaskini waha się od 5 do 7 st.C

Następnie przejazd do Doliny Bachledzkiej, wjazd kolejką gondolową na szczyt Magury, spacer po Ścieżce w Koronach Drzew Bachledka.
Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka usytuowana jest na granicy Pienińskiego i Tatrzańskiego Parku Narodowego, w samym sercu zróżnicowanego gatunkowo lasu. Trasa o długości ponad 600 m prowadzi przez pełen niespodzianek i ciekawostek las, pokazując zwiedzającym wyjątkowość natury Magury Spiskiej.
Z wysokiej na 32m wieży widokowej można zobaczyć m.in. szczyty Tatr Bielskich i Pieniny.

Czas wolny na skorzystanie z atrakcji oferowanych przez kompleks Bachledka we własnym zakresie (67-metrowa sucha zjeżdżalnia, zakup pamiątek, posiłek itp.)

– godz. 15:30 wyjazd w drogę powrotną.

– godz. 21:30 powrót do Łodzi

Podróżnicy – po rezerwacji, na Waszą skrzynkę mailową wysyłamy szczegóły rezerwacji (znajdziecie w nich m.in. miejsce zbiórki, godzinę wyjazdu, numer rezerwacji, indywidualny numer konta do wpłaty).
‼ Jeśli nie widzicie maila – koniecznie sprawdźcie folder SPAM ‼

Podstawowe informacje

Data:

31.08.2024

Cena zawiera:
  • – Transport komfortowym autokarem
  • – Opiekę przewodnika miejscowego
  • – Ubezpieczenie KL (20 000 EUR) i NW;
Cena nie zawiera:
  • – Obowiązkowych kosztów uczestnictwa w całym programie - 60EUR/OS , dzieci do lat 14 - 50EUR/OS (bilety wstępów, systemy TourGuide, parkingi)
  • – Wydatków własnych

  • 1 dzień

Zarezerwuj już dziś