02.12.2023 (sobota) DREZNO zwiedzanie + JARMARK | Wyjazd z Łodzi

329 zł/os.

Plan wycieczki

 05:00  wyjazd z Łodzi Aleja Jana Pawła II 30 (Parking Pasaż Łódzki – autobus zatrzymuje się w okolicy BODZIO/KFC)

godz. 11:00 przyjazd do Drezna, objazd autokarem po zabytkowych dzielnicach miasta.
Spacer po mieście: Plac teatralny z Operą Sempera, Kościół Frauenkirche i dworski kościół, Tarasy Brühla oraz największa atrakcja miasta pałac Zwinger.

godz. 14:00 – 17:00 czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Drezdeński Striezelmarkt to jeden z najstarszych i największych w Niemczech jarmarków bożonarodzeniowych, którego nazwa pochodzi od Strietzel, czyli słynnej oryginalnej, drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej. Czekają tu również niezliczone świąteczne atrakcje: domek Pflaumentoffela, czyli ludzika wykonanego z suszonych śliwek, domek z pierników, dom bajek, świąteczna piekarnia, skrzacie kino, teatr lalek przy kalendarzu adwentowym oraz wybór piernikowej księżniczki. Prawdziwą ucztę dla oczu i uszu stanowią liczne bożonarodzeniowe występy muzyczne i taneczne. Wielki ogrom wrażeń czeka na gości podczas szeregu świąt przed Bożym Narodzeniem – odbywa się tu Święto Strucli, podczas którego od Zwinger do Striezelmarkt odbywa się pochód z olbrzymią struclą, którą się tam uroczyście kroi i rozdaje, Święto Pflaumentoffela, Święto Piernika, Święto Piramidy, Święto Świecznika oraz tradycyjne saksońskie górnicze Boże Narodzenie.

godz. 17:30 wyjazd z Drezna.
godz. 23:30 powrót do Łodzi.

Podróżnicy – po rezerwacji , na Waszą skrzynkę mailową wysyłamy szczegóły rezerwacji ( znajdziecie w nich m.in. miejsce zbiórki, godzinę wyjazdu, numer rezerwacji, indywidualny numer konta do wpłaty )
‼Jeśli nie widzicie maila – koniecznie sprawdźcie folder SPAM ‼

Podstawowe informacje

Data:

02.12.2023

Cena: 329 zł/os.
Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • opiekę przewodnika
Cena nie zawiera:
  • Dodatkowo płatne w autokarze 10 euro/os. (opłaty parkingowe / drogowe, zestawy słuchawkowe)
Pozostałe informacje: Wszystkie obiekty zwiedzane są z zewnątrz. W czasie wolnym istnieje możliwość wejścia do obiektów muzealnych we własnym zakresie.

  • 1 dzień

Zarezerwuj już dziś