31.08-01.09.2024 Lublin + Zamość | wyjazd z Turku

599 zł/os.

Plan wycieczki

1 dzień: 

– godz. 4:20 wyjazd z Turku (ul. Wyszyńskiego 1 A parking marketu LIDL)

– godz.  10:30 przyjazd do Lublina, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie Starego Miasta podczas, którego zobaczymy: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Bramę Grodzką, Bazylikę ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedrę, Bramę Krakowska, Nowy Ratusz, deptak i Plac Litewski, Kaplica Trójcy Świętej (wejście do środka).

– Zwiedzanie podziemi Browaru Perła – zabytku lubelskiego przemysłu. Spacerując po zakamarkach dawnego klasztoru i kościoła Ojców Reformatów można poznać bogatą historię tego miejsca, wydarzenia i postaci z nim związane oraz dowiedzieć się jak przebiega proces warzenia piwa. Zwieńczeniem zwiedzania będzie degustacja w wyjątkowej sali, będącej dawną leżakownią Browaru.

– Obiadokolacja.

– Zakwaterowanie w hotelu, nocleg

 

2 dzień:

– godz. 8:00 śniadanie

– przejazd do Zamościa. Spotkanie z przewodnikiem spacer po Zamościu podczas, którego zobaczymy najważniejsze zabytki miasta (z zewnątrz) takie jak bramy miejskie, trzy zamojskie rynki, synagogę, Pałac Zamoyskich z pomnikiem Jana Zamoyskiego, Gmach dawnej Akademii Zamojskiej, Katedrę. Następnie wejście na Trasę Turystyczną w Bastionie VII, gdzie przejdziemy przez galerie strzeleckie i kazamaty zamojskiej twierdzy i usłyszymy o jej historii. Wejście na Taras Widokowy na Koronie Nadszańca, skąd rozpościera się piękny widok na Stare Miasto. Dodatkowo wystrzelimy dla grupy z armaty, by zdobyć doświadczenie artyleryjskie oraz „patent puszkarza”.

-godz. 15:45 wyjazd z Zamościa
-ok. godz. 22:30 powrót do miejsca zbiórki

Podstawowe informacje

Data:

31.08-01.09.2024

Cena zawiera:
  • przejazd komfortowym autokarem
  • wyżywienie - obiadokolacja w 1 dniu , śniadanie w 2 dniu
  • nocleg w hotelu pokoje 2 osobowe ( na życzenie 1 lub 3 osobowe)
  • lokalnych przewodników w Lublinie i Zamościu
Cena nie zawiera:
  • Obowiązkowych kosztów uczestnictwa w programie: bilety wstępów, systemy Tour Guide, opłaty parkingowe (100zł osoba pełnoletnia, 80zł osoba do ukończenia 18 r.ż - płatne w autokarze)
  • 150 zł/os. dopłata do pokoju jednoosobowego

  • 2 dni

Zarezerwuj już dziś